Kablolu Genişbant Şebekeler


  Günümüzde iletişim altyapımızın %90'ını oluşturan kablo ağları, dünyada ilk olarak 1947 yıllarında Kablo TV ile başlamasına rağmen, çok kısa sürede internet ve telefon şebekelerini de kapsayarak tüm yaşam alanlarında yerini aldı. Genişbant kablo şebekeleri üzerinden taşınan veri kapasitesi hergün artan bir ivmeyle yükselirken, hizmet sağlayıcılar artan kapasite taleplerini sürekli yatırımlar ile desteklemek zorundalar.


  Kablolu Genişbant Şebekeler, birçok şehir ve bina altyapısında televizyon, IPTV, interaktif TV, internet ve telefon (VoIP) hizmetlerini bir araya getirerek günümüzde daha az kablo altyapısıyla Triple Play hizmetlerine olanak veren genişbant görüntü, ses ve veri transferini mümkün kılıyor.

  LAN yatırım bütçenizi % 50 azaltan bir ağ mimarisi oluşturabilseydiniz, ilgilenir miydiniz?

  Peki ya aynı mimari operasyonel giderlerinizde % 75 tasarruf sağlasaydı, ilgi çekici gelir miydi?

  Tüm bu ihtiyaçları bir arada sunan Pasif Optik Ağ (POL) çözümü, dünya çapında milyonlarca kullanıcıya hizmet veren kanıtlanmış Gigabit Pasif Optik Ağ (GPON) teknolojisine dayanmaktadır. POL, kurumsal ağlarda gelişmiş güvenlik, güvenilirlik ve önemli enerji tasarrufu sağlarken; dağıtım, işletme ve yönetimini büyük ölçüde basitleştirir.

  Buna ek olarak, geleneksel LAN mimarilerine oranla, POL çözümü yatırım giderlerinizde yüzde 55’e kadar, şebekenizi yönetirken ortaya çıkacak operasyonel giderlerde yüzde 75’e kadar, kombine maliyetlerde toplam yüzde 65’e kadar ciddi bir maliyet tasarrufu sağlar.

  Veri merkezi ve ağ kullanıcıları arasında sadece fiber tabanlı pasif ekipmana* dayanan yapısı, şebekenizin masraflı bakımlarını ve gelecekte upgrade aşamasında ihtiyaç duyacağınız yüksek kablolama giderlerini azaltır; yani şebekenizin de sizinle birlikte “büyümesine” olanak sağlar.


  Mimarı Özellikleri

  Dünyanın önde gelen servis sağlayıcıları tarafından uygulanan ve abonelere triple play hizmetlerinin iletilmesini sağlayan
  Pasif Optik LAN (POL) teknolojisi, son kullanıcı cihazları, erişim noktaları ve kablosuz kumandalar,
  uygulama sunucuları ve yazıcılar gibi herhangi bir
  Ethernet bitiş noktasında fiber optik bağlantı ile sonlanır. 

  Böylece büyük fiber optik ekipmanlar ile geleneksel LAN ortamındaki
  bakır kablo ve aktif cihazları ortadan kaldırarak LAN yapısını basitleştirir.

   
  POL Sisteminin Geleneksel LAN Mimarisinden Temel Farkları

  • Bir POL sistemi, klasik bilgisayar sisteminizde daha düşük kurulum, bakım ve ekipman masrafları; ve ek olarak güç tüketiminden % 50 tasarruf etmenizi sağlayan bir ağ mimarisi sunar.
  • Bakır kablolama tabanlı yapılara oranla çok daha az yer kapladığından, kablolama nedeniyle oluşan inşaat giderlerini önemli ölçüde azaltır.
  • Pasif Optik LAN ile ilk yatırım sermayenizde % 55’e, sistem bakımı ve operasyonu için ayırdığınız bütçede % 75’e varan tasarruf sağlayabilirsiniz.
  • Pasif Optik LAN ile gelecekte ihtiyaç duyacağınız şebeke kapasitesini genişletme veya yükseltme gibi ek yatırımların temelini bugünden atmış olursunuz.
  • POL ile network yapınızı birçok aktif cihaz ve en önemlisi bakır tabanlı kablolamadan kurtararak hızlı, efektif ve “çevre dostu” teknoloji dünyasına adım atarsınız.


   

   

   POL( Pasif Optik LAN) Tanıtım Dosyasını İndirmek İçin tıklayınız.

   


   

 

İlgili Ürünler