Digital Signage

  Ürününüzü ya da Hizmetinizi Son Teknolojiyle Tanıtın

  Playroom Digital Signage

  Toplu yaşam alanları, AVM’ler, taşıma istasyonları, kongre, fuar ve sergi alanlarında reklamdan kolayca gelir elde edebilir; kitle yönelendirme masrafından ve zaman kaybından Digital Signage teknolojisiyle tasarruf edebilirsiniz. Üstelik tek bir bilgisayar üzerinden, yayınlarınızın günlüğünü tutan, tüm ekranları ve akışı kontrol edebilen yönetim sistemiyle birlikte.


  Digital Signage Nedir?


  Digital Signage, zengin medya içeriğinin dijital ekranlar kullanarak toplu yaşam alanlarında yayınlanmasını sağlayan ağ çözümüdür. Her bir ekran ağa bağlı olarak çalışır ve merkez noktadan görüntülemesi için programlandığı video, tasarım, imaj gibi multimedya sunumlarını gösterir. Digital Signage dışında hiçbir sistem dinamik bir içeriğin doğru zamanda ve doğru yerde yayınlanmasını sağlayamaz. Yapısı ve esnekliği sayesinde reklamlarınızın daha efektif olarak sunulmasını, maksimum reklam yönetimi ve kurumsal tasarımlara olanak veren yapısı ile mükemmel kurumsallık görüntüsü verir. Ayrıca yayınladığınız içerikler sayesinde, dikkat çekici bir yöntem ile reklam geliri elde edebilmenizi sağlar. bu anlamda poster, bilboard gibi statik reklam araçlarından çok daha efektif ve ilgi çekicidir. AVM’ler, taşıma istasyonları, havaalanları, kongre, fuar ve sergi alanlarında farklı (çoklu) ekranlarda dijital reklamlarınızı yayınlayarak zamandan tasarruf edip, masraflarınızı digital signage düşürebilirsiniz. Yalnızca bir bilgisayar üzerinden bu ekranları ve akışı kontrol edebilirsiniz. Bölünmüş alanlarda tv ya da video yayını, son dakika haberleri, hava durumu, döviz kurları gibi bilgiler ekleyebilirsiniz. Digital Signage ve Reklam hizmetlerini "PlayPromo" paketiyle sunuyoruz. . 

  playroom_digital_signage

  Digital Signage Sistemine Ne Zaman İhtiyaç Duyabilirsiniz?

  Kendi içeriğinizi ve görsel tasarımınızı anında yönettiğiniz, resepsiyon ve yönlendirme masraflarından tasarruf ettiğiniz, reklam gelirleri sayesinde kısa vadede yatırım geri dönüşü olan bir sistem ihtiyacı duyduğunuzda; ve böyle sistemi tek bir bilgisayar üzerinden takip edebilecek kolaylıkta edinmek istediğinizde Digital Signage ihtiyacınıza en efektif cevabı verecek çözümü oluşturur.

  Digital Signage sistemi, ağınız içerisinde yer alan tüm ekranlarda kendi görsellerinizi ve içeriklerinizi, dinamik medya akışını yaratmanıza olanak sağlar. Kullanıcı dostu ve grafiksel arayüzü sayesinde yayın akışınızı
  çabuk ve kolayca hazırlayabilirsiniz.Özel projelere uygulanabilecek grafiksel arayüz tasarımı, sisteminizi en iyi şekilde yönetmenize olanak sağlayabilir.


  Playroom Digital Signage Özellikleri

  Digital Signage Altyapısı
  Digital Signage paketi olan "PlayPromo" IP tabanlı bir çözüm olması sayesinde içeriğin yönetimi, internet ağının eriştiği her noktayı kapsayacak biçimde yapılandırılabiliyor ve herhangi bir uç noktada (mağaza, restoran, şube, bayi, vb.) içeriğin gösterimi yapılabiliyor. Merkezi içerik yönetim yazılımını çalıştıracak sunucu, söz konusu projenin boyutuna göre şekillendiriliyor ve uygulamaya dahil edilecek ekranlara yayınları aktaracak olan bilgisayarlar ağ üzerinden bu sunucuya bağlı çalışıyor.
   
  İçerik Yönetimi
  Digital Signage sisteminin en önemli noktası sistemin kurulmasının da amacı olan ‘içerik’tir ve etkin bir geri dönüş için profesyonel bir şekilde yönetilmesi gerekir. Playroom içerik yönetimi için Adraxtion yazılımını önermektedir. Video, fotoğraf, yazı vb. malzemelerden oluşan içerik, ekranların boyut ve çözünürlüğüne göre uyarlanarak planlanan program doğrultusunda ekranlarda gösterilebilmektedir. 

 

İlgili Ürünler